TRY  
Türkçe  
Rezervasyon Hattı

Rent A Car Kaskosu

Yayınlanma Tarihi: 19/10/2018

 

 

Rent a Car Kaskosu

 

Araç kiralamak her geçen gün daha da yaygınlaşıyor ve birçok kişi tarafından çeşitli

sebeplerle araç kiralanıyor. Sadece iş seyahatlerinde değil, artık hemen herkes tarafından araç kiralamak son derece pratik bulunuyor. Mesela tatile araçla gitmek yerine seyahatte havayolu kullanmak ve havaalanından araç kiralamak daha cazip bulunuyor. Kara yolunda uzun zaman geçirmek yerine bu zamanı tatil için harcamak, özel aracın konfor ve imkanlarından mahrum kalmak istemeyenler, kısa veya uzun seyahatlerinde araç kiralama seçeneğini kullanıyor. Ayrıca araç satın almak yerine uzun dönemli kiralama seçeneğini tercih eden gerçek ve tüzel kişilerin sayısının da hayli fazla olduğu biliniyor.

 

Rent a Car Kaskosu Zorunlu mu?

Araç kiralarken dikkat edilmesi gereken konuların başında yapılan sözleşmeye dikkat etmek ve kiralanan aracı kontrol etmek geliyor. Elbette güvenilir bir şirketten araç kiralamak olası risklerin gerçekleşmesi durumunda problem yaşamanın önüne geçebiliyor. Kiralanan her aracın zorunlu trafik sigortası bulunması mecburi olup, zorunlu trafik sigortası karşı tarafta oluşabilecek hasarlara karşı güvence sağlıyor. Ancak bu durum araç kiralayanlar açısından ciddi bir risk oluşturuyor. Bir kazanın meydana gelmesi, araç kiralayan kişilere ciddi maddi yükler oluşturabiliyor.

Bu noktada profesyonel ve güvenilir rent a car firmalarını tercih etmenin önemi ortaya çıkıyor. Rent a car kaskosu, araç kiralama firmaları için mecburi tutuluyor. Bu kasko paketi, yüksek riskli görülen araç kiralama şirketleri için özel olarak sigorta uzmanları tarafından oluşturulmuş bir ürün olarak gösteriliyor. Kiralanan araçlardaki sürücünün sürekli değişmesi kaza ve hırsızlık riskini arttırıyor. Bu sebeple rent a car kasko poliçeleri normal kaskolara göre daha maliyetli olduğundan profesyonel olmayan firmalar tarafından tercih edilmiyor. 

 

Rent a Car Sigortası Olmayan Araç Kiralanmamalı

 

Kasko güvencesi için para harcamak istemeyen bazı firmalar kiraladıkları araçlara normal kasko yaptırarak kendilerini güvence altına almaya çalışıyor. Ancak yaşanan çok sayıda örnek ve hukuki dava gösteriyor ki, normal kasko kiralık araçların karıştığı kazalarda geçerliliğini kaybediyor ve hatta kiralayan kişiyi de oldukça zor durumlara düşürüyor. Kiralık araç normal kaskolu ise ve bir kazaya karıştıysa bu durumun kanıtlanması durumunda sigortacı şirketinin oluşan hasarı ödeme yükümlülüğü ortadan kalkıyor. Zira bu durumda sigortayı yaptıran araç sahibinin sigorta yapan şirkete eksik ve yanlış bilgi vermesi, aracı ticari olarak kiraladığını saklaması ve haksız bir kazanç elde etmesi söz konusu olduğu için sigorta firmasını sorumluluklarından kurtarıyor. Kasıtlı yanlış beyan olarak kabul edilen bu durum sonucunda kiralama şirketi hasardan dolayı ortaya çıkan maddi kaybını aracı kiralayan kişiden tazmin etme yoluna gidiyor.

 

Rent a Car Kaskosu Neyi Kapsar?

 

Ren a car kasko fiyat teklifi internet üzerinden kolaylıkla alınabiliyor. Güvenilir firmalar bu kasko paketinin önemini ve kendisine kazandırdığı prestiji biliyor. İstenirse telefonla veya yüz yüze müşteri temsilcisi ile görüşülerek firma için en uygun kasko paketi kolaylıkla satın alınabiliyor. Rent a car kaskosu yapan sigorta şirketleri farklı paketlerle ve ek teminatlarla hem firmaları hem de araba kiralayan gerçek ve tüzel kişileri koruyor. 

Hem şirketi hem de müşteriyi koruyan rent a car sigortası teminatları genişletilebiliyor. Teminatı "limitsiz" olan seçeneklerle üçüncü kişilere verilen zararın tümü sigorta kapsamı içine alınıyor. Aracın çalınması durumunda anahtar teslim etmenin zorunlu olmaması önemli bir riski bertaraf ediyor. Mini onarım hizmetlerinden kolaylıkla yararlanılabiliyor. Küçük hasarlar hasarsızlık indirimini bozmuyor. Her iki tarafı da güvence altına alan bu poliçe araç kiralamanın bir kabusa dönme ihtimalini yok ediyor. Araba kiralarken bu ayrıntıya dikkat etmek kişilerin menfaati için özellikle tavsiye ediliyor.

mersin rent a car, mersin oto kiralama, mersin araç kiralama, mersin kiralık araba, mersin kiralık araç, mersin araba kiralama, mersin car rentals, mezitli rent a car, mezitli araç kiralama, mezitli oto kiralma, mezitli kiralık araç, mezitli araba kiralama, mezitli car rentals,

Son Haberler

Rent A Car Kaskosu

    Rent a Car Kaskosu   Araç kiralamak her geçen gün daha da yaygınlaşıyor ve ...

Devamını oku

Mersin Rent a Car

Mersin Red Planet rent a car, aile tipine uygun araçlara sahip geniş bir araç filosuna sahiptir. Ayrıca ş...

Devamını oku

Mersin Oto Kiralama

Mersin de Ailenizle bir tatile, akraba veya memleket ziyaretine gideceğiniz anda günübirlik dahi olsa gü...

Devamını oku

Mezitli Rent a Car

Mersin Red Planet Oto Kiralama nın hizmetlerini özet olarak şu başlıklar altında sıralayabiliriz. Mersin de A...

Devamını oku

Mezitli Oto Kiralama

Kaskolu araçları ile birçok alanda hizmet veren Mersin Red Planet Oto Kiralama nın hizmetlerini...

Devamını oku
Ödeme Yöntemleri
https://www.redplanetrentacar.com/ © 2021 - Tüm Hakları Saklıdır -